"Niemiecki walec" na PGE Arenie

Michał Strzałkowski 22.06.2012 22:48
Niemcy wygrali z Grecją 4:2 w rozegranym w Gdańsku ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Europy.

Niemcy wygrali z Grecją 4:2 w ćwierćfinale piłkarskich Mistrzostw Europy. Po pierwszej połowie meczu rozgrywanego w Gdańsku było 1:0 dla Niemców, gola strzelił Philip Lahm w 39. minucie. W 56. minucie Georgios Samaras wyrównał, drugą bramkę dla zespołu niemieckiego uzyskał Sami Khedira cztery minuty później. Trzecią bramkę dla zespołu Niemiec zdobył Miroslav Klose (68. min.), zaś na 4:1 podwyższył wynik Marco Reus (74. min.). Trzy minuty przed końcem meczu rzut karny dla Grecji - podyktowany za zagranie ręką Jerome’a Boatenga - wykorzystał Dimitrios Salpingidis. Półfinałowego rywala dla Niemców wyłoni niedzielny mecz Anglia - Włochy.