Print

Agnieszka Radwańska w półfinale Wimbledonu!

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 04.07.2012 07:54
Polska tenisistka wywalczyła awans do najlepszej czwórki tenisistek londyńskiego turnieju.
Agnieszka RadwańskaAgnieszka Radwańskafoto: EPA/JONATHAN BRADY

Rawdańska zwyciężyła w meczu z Rosjanką Marią Kirilenko - 7:5, 4:6, 7:5.

Mecz miał niecodzienny i dramatyczny przebieg, grę trzykrotnie przerywano, po kolejnej przerwie sędzina spotkania podjęła pierwotnie decyzję o tym, że spotkanie - rozgrywane na odkrytym korcie nr 2 - zostanie dokończone w środę.

Po zakończeniu rywalizacji tenisistek na korcie centralnym organizatorzy postanowili jednak, za zgodą Radwańskiej i Kirilenko, na dokończenie ich pojedynku pod dachem głównej areny „All England Lawn Tennis And Croquet Club”. Grę wznowiono od stanu 5:7, 6:4, 4:4, 15-0 dla rosyjskiej tenisistki.

Wcześniej mecz był dwukrotnie przerywany przez deszcz, najpierw przy stanie 4:3 dla Polki w pierwszym secie, a następnie po zakończeniu drugiej partii, wygranej przez Kirilenko 6:4. W półfinale Agnieszka Radwańska zmierzy się z Niemką Angelique Kerber, która we wtorek była lepsza od swojej rodaczki, Sabine Lisicki - 6:3, 6:7, 7:5.