Śląsk triumfuje w Podgoricy

Michał Strzałkowski 18.07.2012 22:49
Wrocławianie pokonali 2:0 czarnogórską Buducnost Podgorica w 2. rundzie eliminacji do Ligi Mistrzów.
Strzelec pierwszej bramki Rok Elsner w objęciach Waldemara SobotyStrzelec pierwszej bramki Rok Elsner w objęciach Waldemara Sobotyfot. Śląsk Wrocław/Krystyna Pączkowska

Śląsk Wrocław wygrał 2:0 z Buducnostią Podgorica w meczu 2. rundy eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bramki dla mistrzów Polski zdobyli: w 19. minucie Słoweniec Rok Elsner oraz kapitan drużyny Sebastian Mila w 49. minucie strzałem z rzutu karnego. Rewanż za tydzień we Wrocławiu.

Buducnost Podgorica - Śląsk Wrocław 0:2 (0:1)

Bramki: Elsner (19.), Mila (49.) - rzut karny

Buducnost Podgorica: Agović - Radunović, Peković, Djikanović, Golubović - Bośković, Kurbegović, N. Vukćević, Kamberović - Adrović, Kalezić.

Śląsk Wrocław: Kelemen - Socha, Kowalczyk, Pawelec, Mraz - Elsner, Kaźmierczak - Sobota, Cetnarski, Mila - Ł. Gikiewicz.

Sędzia: Clement Turpin (Francja).

Żółte kartki: Buducnost Podgorica - Djordje Djikanović, Srdjan Radonjić; Śląsk Wrocław - Patrik Mraz.

Czerwona kartka: Buducnost Podgorica - Flavio Beck Junior (79) - za uderzenie rywala.

Widzów: 5500.