Polacy lepsi od Włochów

Michał Strzałkowski 29.07.2012 23:02
Polscy siatkarze pokonali włoskich 3:1 (21:25, 25:20, 20:23, 25:14).
Polscy siatkarze po zwycięstwie nad WłochamiPolscy siatkarze po zwycięstwie nad Włochamifot. PAP/Adam Ciereszko

Siatkarska reprezentacja Polski wygrała w pierwszym meczu turnieju olimpijskiego w Londynie z Włochami 3:1. Pierwszego seta Polacy przegrali do 21, ale w drugim wygrali z pięciopunktową przewagą. Trzecia partia była najbardziej wyrównana i zakończyła się wygraną podopiecznych trenera Andrei Anastasiego do 23. Przy ogłuszającym dopingu polskich kibiców czwarty set od początku toczył się pod dyktando "biało-czerwonych" i zakończył się zdecydowaną wygraną 25:14.

Włosi to potencjalnie najsilnieszy przeciwnik biało-czerwonych w grupie A. W kolejnym meczu Polacy zmierzą się we wtorek z Bułgarią. Potem przeciwnikami Polaków będą Argentyńczycy, Brytyjczycy i Australijczycy.