Koniec marzeń badmintonistów

Michał Strzałkowski 01.08.2012 16:32
Mistrzowie Europy w badmintonowym mikście Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba odpadli w ćwierćfinale.
Nadieżda Zięba i Robert MateusiakNadieżda Zięba i Robert Mateusiakfot. PAP/EPA/Neil Munns

Mistrzowie Europy w badmintonowym mikście Robert Mateusiak i Nadieżda Zięba odpadli w ćwierćfinale olimpijskiej rywalizacji, przegrywając po bardzo zaciętym meczu w trzech setach 21:19, 16:21, 21:23 z rozstawionymi z numerem drugim w igrzyskach Chińczykami Chen Xu i Jin Ma.
Nasza para prowadziła w trzecim secie 8:5 i 14:12, później przy stanie 18:20 nasi badmintoniści obronili dwa meczbole i sami mieli szansę na zakończenie spotkania zwycięstwem przy stanie 21:20. Ostatecznie jednak przegrali trzy kolejne lotki i cały mecz.