XVII Dzień Igrzysk Olimpijskich w Londynie

Michał Strzałkowski 12.08.2012 21:04
  • Igrzyska Olimpijskie w Londynie podsumowuje Michał Strzałkowski
Świetny bieg polskiego maratończyka, dwie Polki w pięcioboju, dalekie miejsca kolarzy górskich.
Polskie pięcioboistki Katarzyna Wójcik i Sylwia GawlikowskaPolskie pięcioboistki Katarzyna Wójcik i Sylwia Gawlikowskafot. PAP/EPA/Jonathan Brady

Sylwia Gawlikowska zajęła 13. miejsce, a Katarzyna Wójcik była 19. w olimpijskiej rywalizacji w pięcioboju nowoczesnym. Dorobek Gawlikowskiej to 5168 pkt. Była 19. w szermierce - 808 pkt, 13. w pływaniu - 1152, 10. w jeździe konnej - 1148 pkt oraz 14. w kombinacji biegu i strzelania - 2060.
Wójcik zakończyła zmagania z 5088 pkt. Była 22. na planszy - 784 pkt, 24. na basenie - 1112, 14. na parkurze - 1140 i 16. w kombinacji - 2052.
Wygrała Litwinka Laura Asadauskaite. Pięciobój nowoczesny kobiet był ostatnią dyscypliną rozegraną podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.

Henryk
Henryk Szost na trasie olimpijskiego maratonu, fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Świetny bieg maratończyka

Jedyny Polak startujący w olimpijskim maratonie w Londynie - Henryk Szost zajął bardzo dobre 9. miejsce w gronie ponad stu biegaczy, będąc najlepszym z Europejczyków. Czas Polaka - 2 godziny 12 minut 28 sekund. Mistrzem olimpijskim został reprezentant Ugandy Stephen Kiprotich, który pokonał trasę 42 km i 195 m w czasie 2 godziny 8 minut i 1 sekunda.

Marek
Marek Konwa na olimpijskim torze, fot. PAP/EPA/Rainer Jensen

Kolarze górscy bez sukcesów

Czech Jaroslav Kulhavy został mistrzem olimpijskim w kolarstwie górskim. Po fascynującym finiszu wyprzedził Szwajcara Nino Schurtera. Brązowy medal zdobył Włoch Marco Fontana.
Marek Konwa, który na początku wyścigu jechał w czołówce, ukończył zawody na 16. miejscu, a Piotr Brzózka był 32.