Print

Dwie bramki Lewandowskiego w Lidze Mistrzów

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 21.11.2012 23:26
Borussia Dortmund wygrała 4:1 wyjazdowe spotkanie z Ajaxem Amsterdam i awansowała do 1/8 finału.
Radość piłkarzy Borussii Dortmund po golu z Ajaxem AmsterdamRadość piłkarzy Borussii Dortmund po golu z Ajaxem Amsterdamfot. PAP/EPA//Federico Gambarini

Borussia Dortmund awansowała do kolejnej fazy rozgrywek Champions League. Mistrzowie Niemiec wygrali 4:1 wyjazdowe spotkanie z Ajaxem Amsterdam. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski.
Chyba nikt nie spodziewał się, że zwycięstwo w tym meczu przyjedzie Borussii tak łatwo. Goście objęli prowadzenie już w ósmej minucie po strzale Marco Reussa. Następnie na listę strzelców wpisał się grający fantastyczne spotkanie Mario Goetze. Dwie kolejne bramki zdobył zaś Robert Lewandowski. Bezradny Ajax odpowiedział tylko jednym honorowym trafieniem w samej końcówce meczu.
W składzie Borussii całe spotkanie rozegrał Łukasz Piszczek. W drugiej połowie na boisko wszedł Jakub Błaszczykowski. Borussia może już świętować awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pierwszy raz od blisko 10 lat