Jeden medal polskich pływaków

Michał Strzałkowski 26.11.2012 17:02
Złoto na dystansie 200 m. stylem grzbietowym podczas ME na krótkim basenie wywalczył Radosław Kawęcki.
Radosław KawęckiRadosław Kawęckifot. PAP/Adam Ciereszko

Nie ma wielu dobrych wieści z basenów we francuskim Chartres. Ale jedna jest - Radosław Kawęcki zdobył złoty medal mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Polak zwyciężył w wyścigu na 200 metrów stylem grzebietowym. Dodatkowo pobił rekord Polski, który teraz wynosi 1.48,51. Tym samym Kawęcki obronił tytuł wywalczony przed rokiem
Natomiast nasza druga medalowa nadzieja - Konrad Czerniak nie zdobył medalu pływackich mistrzostw Europy na krótkim basenie na 50 metrów motylkiem. Polak miał jedenasty rezultat i nie awansował do finału. Rok temu w Szczecinie Czerniak wywalczył na tym dystansie brązowy medal. Czerniak także na półfinale zakończył rywalizację na dystansie 100 m stylem dowolnym
Nasz ostatni reprezentant na tych mistrzostwach - Mateusz Sawrymowicz otarł się o podium. Na dystansie 1500 metrów stylem dowolnym Polak był czwarty.