Logo Polskiego Radia
Print

Wicemarszałek Senatu Maria Koc w hołdzie Piłsudskiemu

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.12.2017 09:46
  • Białoruś: wicemarszałek Senatu Maria Koc w hołdzie Józefowi Piłsudskiemu [posłuchaj]
Wicemarszałek Senatu Maria Koc, w drugim dniu wizyty na Białorusi, oddała hołd Józefowi Piłsudskiemu
Maria Koc Foto: PR24/MS

Wicemarszałek Senatu Maria Koc oddała hołd marszałkowi Józefowi Piłsudskiemuw miejscowości Wojstom w obwodzie grodzieńskim. Wieczorem w Mińsku wzięła udział w spotkaniu opłatkowym z Polakami.

Wizyta marszałek Senatu Marii Koc to nie tylko spotkania z miejscowymi Polakami, ale także wyraz hołdu dla marszałka Józefa Piłsudskiego, którego działalność była związana również z ziemiami, znajdującymi się obecnie na terytorium Białorusi.

Wczoraj w Grodnie, w sali spotkań Związku Polaków na Białorusi nieuznawanego przez miejscowe władze, Maria Koc obejrzała wystawę prac malarskich poświęconą 150. rocznicy urodzin Józefa Piłsudskiego. Dziś odwiedzi miejscowość Wojstom. Weźmie tam udział w mszy świętej, złoży też kwiaty pod jedyną zachowaną na Białorusi przedwojenną tablicą upamiętniającą Marszałka Józefa Piłsudskiego. "Będąc na Białorusi nie mogłabym nie odwiedzić tego miejsca, gdzie pamięć o marszałku Józefie Piłsudskim jest ciągle bardzo żywa. Ale oczywiście ona jest żywa wśród wszystkich Polaków na Białorusi" - powiedziała wicemarszałek Senatu w trakcie pobytu w Grodnie.

Maria Koc zauważyła, że poprzez upamiętnienie rocznicy urodzin marszałka Piłsudskiego Polska wkroczyła w obchody rocznicy stulecia odzyskania niepodległości, którą oficjalnie będziemy świętować w przyszłym roku.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt