Logo Polskiego Radia
Print

Jak wziąć udział w II Kongresie Młodzieży Polonijnej?

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 30.03.2018 20:42
  • II Kongres Młodzieży Polonijnej w Warszawie [posłuchaj]
To ostatni moment żeby zgłosić akces udziału w tym wydarzeniu - zachęca ks. Zbigniew Kucharski
Foto: Michela Mongardi/flickr.com/Commercial use allowed

Latem po raz drugi odbędzie się Kongres Młodzieży Polonijnej. Do Warszawy z kilkudziesięciu krajów przyjadą młodzi Polacy, aby wspólnie rozmawiać o swojej wierze i przywiązaniu do ojczyzny oraz wymieniać się doświadczeniami życia w różnych stronach świata.

Okazją do drugiej edycji zjazdu młodej Polonii będzie z jednej strony synod biskupów o młodzieży i Światowe Dni Młodzieży w Panamie, z drugiej szereg wydarzeń o wymiarze patriotycznym związanych ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Hasłem Kongresu będą słowa „Wiarą powołani”.

Rok 2018 upływa także pod znakiem obchodów 450. rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki, jednego z patronów młodzieży oraz 40. rocznicy wyboru na papieża św. Jana Pawła II.

II Kongres Młodzieży Polonijnej odbędzie się od 28 lipca do 5 sierpnia w Domu Rekolekcyjno-Formacyjnym w Warszawie.

Współorganizatorami II Kongresu Młodzieży Polonijnej są Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, Komisja KEP ds. Misji, Senat RP, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA, Rycerze Kolumba oraz kilka warszawskich parafii, które gościć będą uczestników spotkania.

Jak mówi ks. Zbigniew Kucharski, Kongres jest owocem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. – To ostatni moment żeby zgłosić akces udziału w tym wydarzeniu– powiedział kapłan. Rozmawiał z nim Klaudiusz Madeja.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt