Logo Polskiego Radia
Print

Przed nami II Kongres Młodzieży Polonijnej

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 27.07.2018 13:46
  • II Kongres Młodzieży Polonijnej [posłuchaj]
W spotkaniu weźmie udział ok. 250 młodych osób polskiego pochodzenia z ponad 20 krajów z całego świata
mat. ilustracyjne Foto: flickr.com/drabikpany

Warsztaty ewangelizacyjne, Msze św., zwiedzanie Warszawy i udział w obchodach Powstania Warszawskiego znalazły się w programie II Kongresu Młodzieży Polonijnej, który w sobotę rozpocznie się w Warszawie. Weźmie w nim udział 250 młodych ludzi z polonijnych środowisk duszpasterskich.

II Kongres Młodzieży Polonijnej pod hasłem „Wiarą powołani” odbędzie się w dniach 28 lipca-5 sierpnia w Warszawie. Wezmą w nim udział delegacje polonijnych środowisk duszpasterskich w wieku od 18 do 30 lat, w sumie 250 osób z ok. 20 krajów, m.in. z USA, Skandynawii, krajów Europy Zachodniej, Brazylii, Paragwaju, a także z Białorusi, Ukrainy, Litwy, Rosji i Mołdawii.

Kongres zainauguruje Msza św. w niedzielę o godz. 10.00 w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny na Wrzecionie, której przewodniczyć będzie metropolita warszawski ks. kard. Kazimierz Nycz. W trakcie kongresu młodzi wezmą udział m.in. w warsztatach ewangelizacyjnych, będą zwiedzać Warszawę i uczestniczyć we Mszach św. z udziałem Prymasa Polski ks. abp. Wojciecha Polaka, metropolity łódzkiego ks. abp. Grzegorza Rysia, a także ks. bp. Wiesława Lechowicza.

31 lipca będą uczestniczyć we Mszy św. w rocznicę Powstania Warszawskiego o godz. 18.00 na Placu Krasińskich, a 1 sierpnia wezmą udział w Apelu Pamięci przy pomniku Powstania Warszawskiego i na Powązkach oraz w śpiewie pieśni patriotycznych na Placu Piłsudskiego. W programie Kongresu zaplanowano też m.in. zwiedzanie Pałacu Prezydenckiego i wizytę w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski.

I Kongres Młodzieży Polonijnej odbył się w 2016 r. przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie.

Organizatorami Kongresu Młodzieży Polonijnej są: Komisja KEP ds. Misji, Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska”, Duszpasterstwo Emigracji Polskiej, Młodzieżowa Agencja Informacyjna MAIKA oraz Senat RP.

mat.prasowe/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt