Logo Polskiego Radia
Print

Dar Młodzieży w Miami w USA. Spotkania z Polonią

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 08.02.2019 09:08
Dar Młodzieży żeglujący dookoła świata w ramach Rejsu Niepodległości wejdzie do portu w Miami w USA
www.flickr.com/zeesenboot

Podczas pobytu żaglowca w porcie odbędą się spotkania z Polonią, bankiet oraz "Bal Polonii".

Wizytę Daru Młodzieży w amerykańskim porcie otworzy bankiet, w którym wezmą udział przedstawiciele Polonii oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders oraz konsul honorowy RP w Miami Beata Paszyc, które powitają fregatę na Florydzie.

"Bankiet oprócz relacji towarzyskich to miejsce do nawiązywania relacji biznesowych oraz spotkań dyplomatycznych" - mówi Monika Mostowska, współorganizatorka Rejsu Niepodległości z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.

Głównym punktem wizyty "Daru" w Miami będzie coroczny Bal Polonii, który w tym roku odbędzie się między innymi na pokładzie polskiego żaglowca. "Przewidziano bankiety i oficjalne spotkania na pokładzie fregaty, na które zjadą się przedstawiciele Polonii z całego wschodniego wybrzeża USA. Goście będą mogli spędzić czas na terytorium RP, jakim będzie wtedy Dar Młodzieży" - mówi Michał Kania z biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dar Młodzieży zostanie w porcie do poniedziałku 11 lutego, następnie wyjdzie w morze i obierze kierunek na Europę. "Dar zahaczy o Bahamy, będzie to przystanek techniczny przed wyjściem na Atlantyk. Następnie Azory, Londyn i powrót do Gdyni pod koniec marca" - dodaje Michał Kania.

Rejs Niepodległości został zorganizowany w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach Dar Młodzieży opływa świat i wizytuje ponad 20 największych portów na 5 kontynentach. Rejs zakończy się 28 marca w Gdyni.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt