Logo Polskiego Radia
Print

Ostatnie spotkania załogi "Daru Młodzieży" z Polonią

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 11.02.2019 14:00
  • Ostatnie spotkania załogi "Daru Młodzieży" z Polonią [posłuchaj]
Dar Młodzieży żeglujący dookoła świata w ramach Rejsu Niepodległości w weekend stacjonował na Florydzie
Dar Młodzieży Foto: Fotokon/Shutterstock.com

Dar Młodzieży żeglujący dookoła świata w ramach Rejsu Niepodległości w piątek przypłynął do Port Everglades, 40 kilometrów od Miami w USA. Podczas pobytu w porcie odbyły się spotkania z Polonią, bankiet oraz "Bal Polonii".

Wizytę Daru Młodzieży w amerykańskim porcie otworzył bankiet, w którym wzieli udział przedstawiciele Polonii oraz sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Anna Maria Anders oraz konsul honorowy RP w Miami Beata Paszyc, którzy powitali fregatę na Florydzie. "Bankiet oprócz relacji towarzyskich to miejsce do nawiązywania relacji biznesowych oraz spotkań dyplomatycznych" - mówi Monika Mostowska, współorganizatorka Rejsu Niepodległości z Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.

Głównym punktem wizyty "Daru" w Miami był coroczny Bal Polonii, który w tym roku odbył się między innymi na pokładzie polskiego żaglowca. "Przewidziano bankiety i oficjalne spotkania na pokładzie fregaty, na które zjadą się przedstawiciele Polonii z całego wschodniego wybrzeża USA. Goście będą mogli spędzić czas na terytorium RP, jakim będzie wtedy Dar Młodzieży" - mówił Michał Kania z biura prasowego Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Dar Młodzieży został w porcie do poniedziałku 11 lutego. Teraz obiera już kierunek na Europę. "Dar zahaczy o Bahamy, będzie to przystanek techniczny przed wyjściem na Atlantyk. Następnie Azory, Londyn i powrót do Gdyni pod koniec marca" - dodaje Michał Kania.

Rejs Niepodległości został zorganizowany w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W jego ramach Dar Młodzieży opływa świat i wizytuje ponad 20 największych portów na 5 kontynentach. Rejs zakończy się 28 marca w Gdyni.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt