Logo Polskiego Radia
Print

Rozbudowa siedziby Polskiej Macierzy Szkolnej

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 01.06.2019 18:18
  • W Grodnie rozpoczęto rozbudowę siedziby Polskiej Macierzy Szkolnej [posłuchaj]
Powierzchnia budynku wzrośnie o jedną trzecią. Więcej dzieci będzie mogło uczyć się języka polskiego
Foto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

W Grodnie rozpoczęła się rozbudowa centralnej siedziby Polskiej Macierzy Szkolnej na Białorusi. Dzięki temu więcej dzieci będzie mogło uczyć się języka polskiego.

Stowarzyszenie Polska Macierz Szkolna w Grodnie prowadzi w swojej siedzibie największą na Białorusi polską szkołę społeczną w której uczy się ponad 2 tysiące dzieci. Stanisław Sienkiewicz, prezes organizacji powiedział Polskiemu Radiu, że dzięki rozbudowie powierzchnia budynku wzrośnie o jedną trzecią. "Dodatkowo będą 3 sale lekcyjne i większa biblioteka. Mamy nadzieję, że do początku roku szkolnego zarysy budowy już będziemy widzieć. A może uda nam się rozpocząć nowy rok w nowych pomieszczeniach. Trzymamy kciuki"- powiedział Stanisław Sienkiewicz .

Prezes dodał, że były techniczne trudności z rozpoczęciem budowy. Siedziba Polskiej Macierzy znajduje się w samym centrum miasta i przez jej plac przebiegał gazociąg który trzeba było usunąć przed rozpoczęciem prac Czekaliśmy prawie pół roku. Przebieg rurociągu zmieniono i teraz można już budować".

Wczoraj siedzibę Polskiej Macierzy Szkolnej w Grodnie odwiedził minister środowiska Henryk Kowalczyk, który jest jednocześnie szefem Rady Krajowej Stowarzyszenia "Wspólnota Polska", które wspiera Polaków mieszkających za granicą.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt