Logo Polskiego Radia
Print

Bruksela: otwarty dzień w instytucjach UE

IAR / PAP
Dariusz Adamski 04.05.2019 20:07
  • Bruksela – otwarty dzień w instytucjach UE, w Radzie promuje się Polska. Materiał Beaty Płomeckiej (IAR)
W Brukseli unijne instytucje otworzyły swoje drzwi dla zwiedzających
PAP/EPA/STEPHANIE LECOCQ

Każdy może wejść do Komisji Europejskiej, Unijnej Rady, Parlamentu Europejskiego oraz Komitetu Regionów.

W budynku, gdzie odbywają się unijne szczyty, prezentowały się kraje członkowskie, w tym Polska. Foldery o największych atrakcjach naszego kraju, przewodniki, mapy oraz informacje dla turystów chcących odwiedzić nasz kraj - to wszystko można było znaleźć na polskim stoisku. Były też regionalne smaki polskiej kuchni. - Produkty przywiezione przez najlepszych polskich dostawców żywności, wszelkiego rodzaju słodkości z okazji 15-lecia Polski w Unii - powiedział Tomasz Michna z przedstawicielstwa Polski przy Unii Europejskiej.

Polskim stoiskiem interesowali się obcokrajowcy. Część osób przyszła z ciekawości, a niektórzy mówili, że chcą odwiedzić nasz kraj.

Dzień otwarty to także okazja, by przekonać się, w jaki sposób działają europejskie instytucje. Na przykład w budynku Unijnej Rady prezentowała się agencja Frontex z siedzibą w Warszawie. - Mamy dużo do opowiadania, jesteśmy bardzo aktywną agencją, dużo się dzieje na granicach, jesteśmy coraz więksi - mówił Krzysztof Borowski z Frontexu.

W ramach dni otwartych w unijnych instytucjach organizowane były też debaty publiczne, oferowano zwiedzanie z przewodnikiem, były quizy sprawdzające wiedzę o Unii Europejskiej.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt