Logo Polskiego Radia
Print

Mińsk: Polsko-Białoruskie forum "Dobrosąsiedztwo"

IAR / PAP
Dariusz Adamski 07.06.2019 14:25
  • Mińsk: Polsko-Białoruskie forum "Dobrosąsiedztwo". Materiał Włodzimierza Paca (IAR)
Ponad 500 przedstawicieli biznesu i polityki uczestniczy w XXII Polsko-Białoruskim Forum Ekonomicznym "Dobrosąsiedztwo"
Fot.: Twitter/Stanisław Karczewski @StKarczewski

Spotkanie odbywa się z udziałem marszałków Senatów Polski i Białorusi, Stanisława Karczewskiego i Michaiła Miaśnikowicza.

Uczestnicy forum zwracali uwagę na rosnącą wymianę gospodarczą między Polską i Białorusią. W 2017 roku jej wartość wynosiła niewiele ponad 2 miliardy dolarów, a roku później - już około 3 miliardów 400 milionów.

Marszałek Stanisław Karczewski powiedział Polskiemu Radiu, że można z optymizmem patrzeć na przyszłość dwustronnej współpracy handlowej. - Jest taka dobra energia. I widzę, że są podpisane liczne akty o współpracy i umowy. To napawa wielkim optymizmem na dalszą dobrą współpracę między Polską i Białorusią. To bardzo cieszy - powiedział marszałek Karczewski. Przewodniczący Rady Republiki, izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaił Miaśnikowicz powiedział dziennikarzom, że z marszałkiem polskiego Senatu ustalił zarys nowych programów o współpracy. Ważność dotychczasowych porozumień dotyczących współpracy transgranicznej czy regionów Bug-Niemen kończy się w przyszłym roku. - Ustaliśmy, że już w tym roku przystąpimy do przygotowania nowego programu współpracy. To są nowe nadzieje - powiedział Michaił Miaśnikowicz.

Forum gospodarcze "Dobrosąsiedztwo" ma bogatą oprawę kulturalną. Jego uczestnicy mogą obejrzeć wystawę "Od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej" czy posłuchać muzyki Stanisława Moniuszki.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt