Logo Polskiego Radia
Print

Zełenski proponuje Putinowi spotkanie

IAR
Dariusz Adamski 08.07.2019 13:36
  • Ukraina - Wołodymyr Zełenski proponuje Władimirowi Putinowi spotkanie. Materiał Pawła Buszki (IAR)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski chce spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem
PAP/EPA/MAURIZIO BRAMBATTI

Zaproponował, aby takie spotkanie odbyło się w stolicy Białorusi. Propozycja Wołodymyra Zełenskiego to reakcja na plany przeprowadzenia ukraińsko-rosyjskiego telemostu, które wysunęła jedna z rosyjskich stacji telewizyjnych.

Wołodymyr Zełenski zaproponował, aby w Mińsku, oprócz jego i Władimira Putina spotkali się również m.in. prezydent USA Donald Trump, kanclerz Niemiec Angela Merkel, prezydent Francji Emmanuel Macron i premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Wołodymyr Zełenski zaznaczył, że chciałby porozmawiać z Władimirem Putinem o tym czyj jest Krym i, jak się wyraził - "kogo tam nie ma w Donbasie".

Wołodymr Zełenski podkreślił, że jego propozycja to reakcja na ogłoszone przez rosyjski kanał Rossija 24 plany przeprowadzenia telemostu z udziałem zwykłych obywateli Rosji i Ukrainy. Partnerem telemostu na Ukrainie miałby być kanał telewizyjny News One związany z prorosyjskim politykiem - Wiktorem Medwedczukiem. Prezydent Zełenski ocenił, że taka inicjatywa jest próbą ingerencji Rosji w wewnętrzną politykę Ukrainy.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt