Logo Polskiego Radia
Print

Wspólny wypoczynek i modlitwa

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 10.09.2017 11:00
  • Obóz dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia [posłuchaj]
W Myczkowcach koło Soliny rozpocznie się obóz dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.
Fot: Materiały prasoweFot: Materiały prasowe

Około dwustu młodych ludzi, tegorocznych maturzystów i ich opiekunów będzie wypoczywać, przygotowywać się do studiowania, modlić i organizować najbliższy Dzień Papieski.

Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia powołał Episkopat Polski po pielgrzymce papieża Jana Pawła II w 1999 roku.

"Jednym z celów fundacji jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci i młodzieży z małych miast i wsi. Stałym elementem pracy z młodzieżą są wakacyjne obozy"- mówi ksiądz Dariusz Kowalczyk przewodniczący zarządu fundacji.

"Dzięki Fundacji dostałam się na wymarzone studia. Tu tez zdobyłam grono wspaniałych przyjaciół" - z zadowoleniam przyznaje Katarzyna Obremska, która teraz pomaga młodszym kolegom i koleżankom.

Obóz w Myczkowcach potrwa do 21 września. Obecnie Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia wspiera ponad dwa tysiące młodych ludzi z rodzin, które mają trudną sytuację finansową. By ubiegać się o pomoc uczniowie muszą mieć wysoką średnią: w szkole podstawowej powyżej 4,8, a w liceum powyżej 4,5. Przyznając stypendia organizacja chce upamiętnić pontyfikat papieża Polaka. Robi to także organizując Dzień Papieski i przyznając nagrody Totus.

IAR/KS

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt