Logo Polskiego Radia
Print

Młodzi Polacy przeciwko Polexitowi

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 04.05.2018 12:50
W referendum 68 proc. Polaków w wieku od 16 do 26 lat opowiedziałoby się za pozostaniem w UE
Foto: Glow Images/East News

Młodzi Polacy opowiadają się za pozostaniem Polski w Unii Europejskiej. W referendum analogicznym do brytyjskiego 68 proc. Polaków w wieku od 16 do 26 lat opowiedziałoby się za pozostaniem naszego kraju w Unii Europejskiej. Takie wyniki przynosi przedstawiony w Berlinie sondaż fundacji TUI.

Fundacja działająca przy największym niemieckim koncernie turystycznym zapytała o stosunek do Unii Europejskiej młodzież z siedmiu krajów Europy. Z ankiety wynika, że Polexit poparłoby 17 proc. młodych Polaków.

89 proc. rodaków czuje się wyłącznie Polakami lub w pierwszej kolejności Polakami, a potem Europejczykami, co odróżnia nas od przedstawicieli innych narodów uczestniczących w badaniu, w większym stopniu deklarujących tożsamość europejską.

Młodzi Polacy w większości akceptują demokrację jako najlepszą formę rządów, ale 23 proc. z nich wykazuje populistyczne postawy. Trzy czwarte badanych opowiada się za zmianami w systemie politycznym, ale połowa Polaków to optymiści przekonani, że będzie im się żyło lepiej niż ich rodzicom.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt