Logo Polskiego Radia
Print

W Warszawie wręczono "Lodołamacze”

IAR / PAP
Dariusz Adamski 27.09.2018 20:55
  • W Warszawie wręczono "Lodołamacze”. Relacja Karola Surówki (IAR)
Wręczono "Lodołamacze” - nagrody dla osób lub instytucji, które przełamują uprzedzenia związane z niepełnosprawnymi
Laureatki Specjalnych Lodołamaczy - modelka Agata Roczniak (C) i projektantka mody Ewa Minge (P) oraz prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Laureatki Specjalnych Lodołamaczy - modelka Agata Roczniak (C) i projektantka mody Ewa Minge (P) oraz prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. PAP/Marcin Obara

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim rozdano dwadzieścia medali i statuetek. Wyróżnione zostały m.in. Stowarzyszenie Lazarus z Elbląga, toruński warsztat Motomax i projektantka mody Ewa Minge.

Najważniejszą nagrodę, czyli statuetkę "Superlodołamacz” otrzymała w tym roku agencja "Butterfly”, która zrzesza modeli i modelki z niepełnosprawnościami. "W niedalekiej przyszłości już nikogo nie będzie dziwiła modelka z niepełnosprawnością. Jeżeli ma się to „coś”, to można być modelką na wózku"- mówiła jedna z twórczyni agencji, Katarzyna Wojtaszek.

Jan Zając z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jeden z organizatorów konkursu, uważa, że odkąd po raz pierwszy wręczono statuetki "Lodołamaczy", w Polsce wiele zmieniło się na korzyść, jeśli chodzi o dostępność przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych. Jan Zając uważa jednak, że konkurs ten nadal jest potrzebny. - Mamy bardzo dużą armię ludzi niepełnosprawnych, którzy nie są aktywni zawodowo, a którzy powinni wejść na rynek pracy - mówił podczas gali.

"Lodołamacze” wręczono po raz trzynasty.

Patronem konkursu była radiowa Jedynka.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt