Logo Polskiego Radia
Print

Kolejni Polacy biorą udział w Rejsie Niepodległości

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 26.12.2018 20:00
W sumie w wyprawie Darem Młodzieży, która ma promować Polskę, weźmie udział około 1000 osób


  Foto: PAP/Adam Warżawa

Kolejna grupa młodych Polaków wyruszyła z Warszawy do Los Angeles, by wziąć udział w Rejsie Niepodległości. W sumie w wyprawie Darem Młodzieży, która ma promować Polskę, naszą historię i współczesność, weźmie udział około 1000 osób.

Do Los Angeles wyleciała między innymi Karolina Mazur z Koszęcina w województwie śląskim. Drogę otworzył jej konkurs, w którym wzięła udział. "Na początku trzeba było wysłać zrobione przez siebie zdjęcie promujące swoją małą Ojczyznę" - tłumaczy Karolina Mazur. Potem, w drugim etapie konkursu uczestnicy w Warszawie rozwiązywali test wiedzy historycznej.

Jak powiedziała Radiu Katowice, to początek jej przygody z żaglami. Choć ma drobne wątpliwości, wierzy, że wszystko będzie w porządku. "Już wiele osób przez to przeszło w poprzednich etapach, nic się nikomu nie stało. Nie boję się" - zapewnia Karolina Mazur.

Dar Młodzieży płynie dookoła świata w rejsie zorganizowanym z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Jest to wspólna inicjatywa Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oraz Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti. Załoga żaglowca weźmie udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie, które odbędą się 22-27 stycznia 2019 roku.

IAR/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt