Logo Polskiego Radia
Print

Polskie Spotkanie Narodowe podczas 34.ŚDM w Panamie

IAR / PAP
Dariusz Adamski 24.01.2019 10:36
  • Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Relacja Przemysława Goławskiego [posłuchaj]
  • Liturgii z udziałem młodych pielgrzymów z Polski przewodniczył Prymas Polski abp Wojciech Polak[posłuchaj]
Prymas Polski abp Wojciech Polak odprawił mszę podczas Polskiego Spotkania Narodowego w ramach 34. ŚDM w Panamie
Katecheza arcybiskupa Wojciecha Polaka do młodzieży uczestniczącej w ŚDMKatecheza arcybiskupa Wojciecha Polaka do młodzieży uczestniczącej w ŚDMtwitter/Michał Siennicki SAC/@MichalSAC

Rozpoczynając liturgię powiedział, że jest to Eucharystia "wdzięczności i czuwania", a także oczekiwania na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Biskup Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży mówił w homilii, że odczytany w czasie mszy fragment Ewangelii o weselu w Kanie Galilejskiej "niesie w sobie doświadczenie obecności Boga". - Jesteśmy tutaj na panamskiej ziemi, uczestnikami takiego kananejskiego, galilejskiego wesela. Tego wszystkiego, co nam przypomina i uświadamia, że jest Matka i że został zaproszony Chrystus. Przez nas- mówił.

Uczestnicy mszy powierzyli Bogu papieża i wszystkich duchownych, a także Kościół w Polsce, Ojczyznę i młodzież, która przybyła do Panamy.

Mszę koncelebrowało dziesięciu polskich biskupów.

Polskie Spotkanie Narodowe zorganizowano na placu przy centrum handlowym Albrook Mall, gdzie w 1983 roku mszę odprawił święty Jan Paweł II.

Po mszy odbył się koncert z udziałem polskich artystów.

Spotkanie zostało przygotowane przez Krajowe Biuro Organizacyjne Światowych Dni Młodzieży oraz organizatorów Rejsu Niepodległości. Brali w nim udział nie tylko Polacy.

Na Światowe Dni Młodzieży do Panamy przybyło około 3 tysięcy ośmiuset Polaków. Są wśród nich uczestnicy Rejsu Niepodległości na żaglowcu "Dar Młodzieży", który od dwóch dni stoi w porcie Balboa w stolicy Panamy.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt