Logo Polskiego Radia
Print

"Rejs Niepodległości" z wizytą w Londynie

IAR / PAP
Dariusz Adamski 17.03.2019 12:46
  • Dar Młodzieży w londyńskim Greenwich. Materiał Adama Dąbrowskiego (IAR)
"Dar Młodzieży", płynący w Rejsie Niepodległości zacumował w porcie w Londynie
Dar MłodzieżyDar MłodzieżyTwitter/Jakub Salvatti @SalvattiPl /fot.: Marek Demczuk

Dar Młodzieży przed południem zacumował w porcie w Londynie. Żaglowiec odbywa "Rejs Niepodległości" dookoła świata w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Jednostka będzie od niedzieli dostępna dla zwiedzających. Będzie można do niego dotrzeć specjalnym tramwajem wodnym. Ponadto w Londynie zaplanowano spotkania z Polonią oraz spotkania biznesowe z udziałem ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marka Gróbarczyka

Londyn to ostatni przystanek fregaty przed powrotem do macierzystego portu w Gdyni. Do tej pory odwiedziła ponad 20 największych portów świata, gdzie promowała Polskę - między innymi Osakę, Kapsztad, Singapur oraz Panamę, w której zacumowała podczas Światowych Dni Młodzieży.

"Dar Młodzieży" pozostanie w Londynie do 20 marca. Później wróci do Gdyni, gdzie 28 marca odbędzie się uroczyste zakończenie "Rejsu Niepodległości". W wydarzeniu wezmą udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, organizatorzy i uczestnicy rejsu. Uroczystości zaplanowano na Skwerze Kościuszki.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt