Logo Polskiego Radia
Print

23. Piknik Naukowy na PGE Narodowym

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 11.05.2019 09:41
  • Na PGE Narodowym 23. Piknik Naukowy [posłuchaj]
Dwieście stanowisk i prawie tysiąc pokazów naukowych - Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik
23. Piknik Naukowy Foto: Łukasz Haponiuk/PR

W tym roku piknikowe pokazy będą się skupiały wokół tematu: "My i maszyny”. Uczestnicy będą mieli okazję sprawdzić, co łączy ludzi i maszyny.

Dorota Truszczak, kierownik Redakcji Kultury i Edukacji Polskiego Radio wyjaśnia, że w tym roku atrakcje na pikniku będą się znajdowały w siedmiu strefach tematycznych. Podczas pikniku będzie można zobaczyć mechanicznego dinozaura, egzoszkielet, R2-D2. "Będą państwo mogli zrobić taki wyjątkowo skomplikowany robot, droid, który jest nam znany tylko z Gwiezdnych wojen, ale będzie go można zrobić na pikniku” - mówi dziennikarka.

Katarzyna Nowicka, rzecznik Centrum Nauki Kopernik zapowiada, że na stanowisku instytucji będzie można zobaczyć roboty - szczotkoboty. "To są takie roboty, które każdy może samodzielnie stworzyć wystarczy szczotka. Może być szczoteczka do zębów, może być szczoteczka do ubrania, do butów, może być też wielka szczota do zamiatania. Do tego potrzebna jest bateria, jakiś silniczek i jakiś włącznik, i już mamy robota, który może za nas pozamiatać” - mówi rzeczniczka. I dodaje, że na Pikniku szczotkoboty będą tworzyć obrazy.

Relacji z wydarzenia można wysłuchać na wszystkich antenach Polskiego Radia.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt