Logo Polskiego Radia
Print

Pierwsze sukcesy Polaków na II Igrzyskach Europejskich

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 22.06.2019 12:22
  • Minister Bańka pozytywnie ocenia przygotowanie imprezy przez Białorusinów [posłuchaj]
Ceremonię z udziałem ponad 22 tysiące kibiców uświetniły występy artystów, sportowców i białoruskiej młodzieży
mat. prasowe

Na stadionie Dynama w Mińsku zainaugurowano rozpoczęcie II Igrzysk Europejskich. Na otwarcie imprezy przybyli miedzy innymi prezydenci Białorusi, Mołdawii, Serbii i premier Rosji oraz przedstawiciele komitetów olimpijskich z państw europejskich. Ceremonię z udziałem ponad 22 tysiące kibiców uświetniły występy artystów, sportowców i białoruskiej młodzieży.

Na otwarciu II Igrzysk Europejskich obecny był polski minister sportu. Witold Bańka powiedział wcześniej Polskiemu Radiu, że na razie trudno przewidzieć ile medali zdobędą polscy zawodnicy zdobędą medali, ale - jak zaznaczył - jest optymistą. "Ciężko szacować, bo wszyscy wiemy, że Igrzyska Europejskie to jest świeża impreza. Więc ciężko jest tutaj mówić, ile medali zdobędziemy. Mamy drużynę ponad 150-osobową, więc myślę, że tych krążków trochę przywieziemy. I trzymamy kciuki za wszystkich"- powiedział Witold Bańka.

Minister sportu pozytywnie ocenia przygotowanie imprezy przez Białorusinów. "Myślę, że oni są naprawdę dobrze przygotowani i Białoruś chce się pokazać z jak najlepszej strony w kontekście Igrzysk Europejskich. To dla nich bardzo ważna impreza sportowa"- zaznaczył minister Bańka.

W Mińsku zostało otwarte Olimpijskie Centrum Promocji Polski, które stanie się jednocześnie strefą polskich kibiców.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt