Logo Polskiego Radia
Print

Kraków zorganizuje Igrzyska Europejskie w 2023 roku

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 22.06.2019 22:11
  • Kraków zorganizuje Igrzyska Europejskie w 2023 roku [posłuchaj]
W Mińsku zdecydowano, że trzecie Igrzyska Europejskie w 2023 roku zostaną zorganizowane w Polsce
KrakówFoto: pixabay/DzidekLasek

Marszałek województwa małopolskiego Witold Kozłowski powiedział, że jest optymistą, jeśli chodzi o organizację Igrzysk Europejskich w jego regionie. W Mińsku na posiedzeniu Zgromadzenia Generalnego Europejskich Komitetów Olimpijskich zdecydowano, że trzecie Igrzyska Europejskie w 2023 roku zostaną zorganizowane w Polsce. Marszałek Witold Kozłowski powiedział Polskiemu Radiu podczas otwarcia Olimpijskiego Centrum Promocji Polski w Mińsku, że województwo małopolskie współpracuje na bieżąco z PKOL-em i rządem. "Mamy gwarancje rządowe na wsparcie finansowe infrastrukturalne na tę okoliczność podpisane przez pana premiera Mateusza Morawieckiego"- powiedział Witold Kozłowski.

Prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki mówił korespondentowi Polskiego Radia w Mińsku, że Małopolska i Kraków zostały jednogłośnie wybrane na miejsce kolejnych Igrzysk Europejskich. Zwrócił uwagę na duże wsparcie polskiego rządu dla tej inicjatywy. "I myślę, że będzie to impreza którą będzie wspierała cała Polska"-powiedział Andrzej Kraśnicki.

W stolicy Białorusi odbywają się II Igrzyska Europejskie. Uczestniczy w nich 4 tysiące sportowców, w tym około 150 z Polski.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt