Logo Polskiego Radia
Print

Energia w centrum uwagi

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 13.05.2012 09:38
  • Piknik naukowy - relacja Michała Strzałkowskiego.mp3
Tysiące młodych i starszych "odkrywców" odwiedziło 16 Piknik Naukowy Polskiego Radia. Na warszawskim Powiślu można było zobaczyć ponad 1000 pokazów przygotowanych przez blisko 200 instytucji.

Na warszawskim Powiślu zakończył się XVI Piknik Naukowy Polskiego Radia i i Centrum Nauki Kopernik. Odwiedzający mieli okazję obejrzeć lub nawet przeprowadzić ponad tysiąc eksperymentów związanych z energią. Chętni mogli rozpętać burzę albo odczuć energię powstającą podczas wybuchowej syntezy wody.

Jedyny taki piknik w Europie

Piknik Naukowy to największa w Europie impreza plenerowa popularyzującą naukę, organizowana przez Polskie Radio od kilkunastu lat, a od 2008 roku - wspólnie przez Radio i Centrum Nauki Kopernik. Uczestniczy w niej ponad 200 instytucji naukowych, edukacyjnych oraz kulturalnych z Polski i zagranicy, w tym także Polskie Radio dla Zagranicy.

Pokazują one naukę w sposób zrozumiały dla odbiorców w różnym wieku, wykorzystując eksperymenty, pokazy, często eksponaty interaktywne.

Nie tylko chemia i fizyka

Na Pikniku reprezentowane są różne dyscypliny naukowe, zarówno nauki ścisłe, przyrodnicze, jak społeczne i humanistyczne. Piknik Naukowy przez lata był inspiracją do wielu inicjatyw popularyzujących naukę, między innymi do powstania w Warszawie Centrum Nauki Kopernik. W 2005 roku impreza została wyróżniona przez Komisję Europejską jako jeden z 10. wzorcowych europejskich projektów obszaru "Nauka i społeczeństwo". Piknik zdobył już dużą grupę stałych bywalców i wciąż przyciąga nowych zainteresowanych. Blisko 90 procent osób które go odwiedziły, deklaruje chęć ponownego uczestnictwa w imprezie.

IAR/kg

/
/
/
/
/
/
/


Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt