Logo Polskiego Radia
Print

Papieskie przesłanie w przestrzeni miejskiej

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 12.10.2018 13:23
  • Projekt „Sztuka w drodze” inspirowany nauczaniem papieża-Polaka [posłuchaj].mp3
Zatrzymaj się w biegu – warszawski projekt „Sztuka w drodze” inspirowany nauczaniem Jana Pawła II
Zatrzymaj się w biegu – projekt „Sztuka w drodze” inspirowany nauczaniem papieża-PolakaZatrzymaj się w biegu – projekt „Sztuka w drodze” inspirowany nauczaniem papieża-PolakaFoto: P.Podlewski/materiały prasowe

Na ulicach i przystankach Warszawy pojawiły się billboardy i plakaty z ilustracjami inspirowanymi nauczaniem Jana Pawła II o wolności. Prace przygotowali polscy artyści tworzący w nurcie urban artu. Akcja ma zachęcać do kontemplacji piękna w przestrzeni miasta oraz do zatrzymania się w codziennym biegu. Pomysłodawcą projektu „Sztuka w drodze” jest Centrum Myśli Jana Pawła II. Ilustracje prezentowane w ramach miejskiej galerii nie są jednoznaczne. Zmuszają do myślenia, dają szerokie pole do interpretacji.

- Jesteśmy w ciągłym biegu, coraz więcej naszego czasu spędzamy w drodze i na ulicach. Stąd pomysł, by efekty pracy twórczej artystów zamieścić nie w zamkniętej galerii sztuki czy muzeum, ale właśnie w przestrzeni miasta – mówi Marcin Nowak, koordynator projektu „Sztuka w drodze”. Rozmawia z nim Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt