Logo Polskiego Radia
Print

W warszawskim kinie Luna przegląd filmów węgierskich

IAR
Dariusz Adamski 25.05.2019 10:44
  • Dyrektor Węgierskiego Centrum Kultury w Krakowie Patrycja Paszt w rozmowie z Polskim Radiem zwróciła uwagę na film kryminalny „Budapeszt noir”, który podejmuje popularną tematykę dla kina węgierskiego.
W ramach Węgierskiej Wiosny Filmowej prezentowane są najnowsze produkcje z tego kraju, nagrodzone na festiwalach
Materiały promocyjne Fot.: Facebook/Węgierska Wiosna Filmowa

Dyrektor Węgierskiego Centrum Kultury w Krakowie Patrycja Paszt w rozmowie z Polskim Radiem zwróciła uwagę na film kryminalny „Budapeszt noir”, który podejmuje popularną dla kina węgierskiego tematykę migracji. Jego akcja rozgrywa się w latach trzydziestych ubiegłego wieku. O migracji i migrantach opowiada również prezentowany w ramach pokazów film „Genezis”.

W kinie Luna zostanie wyświetlonych pięć długometrażowych i pięć krótkometrażowych węgierskich produkcji, które w ciągu ubiegłych dwóch lat zdobyły uznanie światowej publiczności.

Festiwal objęty jest honorowym patronatem Ambasador Węgier, dr Orsolyi Zsuzsanny Kovács oraz Konsul Generalnej Węgier w Krakowie, dr Adrienne Körmendy. Przegląd filmu węgierskiego realizowany jest dzięki Instytutowi Współpracy Polsko-Węgierskiej Im. Wacława Felczaka.

W Warszawie filmy będą prezentowane do wtorku. Później będą je mogli obejrzeć widzowie w Nowym Sączu, Katowicach, Wrocławiu, Lublinie, Łodzi i Poznaniu.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt