Logo Polskiego Radia
Print

Koncert zespołu "Vołosi" na Festiwalu św. Krzysztofa

IAR
Dariusz Adamski 05.07.2019 10:51
Instytut Polski wspólnie z Ambasadą RP w Wilnie zapraszają na koncert znanego kwartetu smyczkowego "Vołosi"
Materiały prasowe organizatora

Przed 450 laty, 1 lipca 1569 r. w Lublinie zawarto unię polsko-litewską, powołującą do życia Rzeczpospolitą Obojga Narodów. Chcąc upamiętnić tę datę, Instytut Polski wspólnie z Ambasadą RP w Wilnie oraz Festiwalem św. Krzysztofa już 11 lipca zapraszają na koncert znanego kwartetu smyczkowego "Vołosi".

Zespół "Vołosi" tworzą górale z Beskidu Śląskiego oraz muzycy klasyczni z akademii. Jest to improwizujący kwintet smyczkowy, którego siła polega na radosnym i pełnym energii łączeniu tego, co wydaje się być ogniem i wodą. Muzyka Karpat, i szerzej całego regionu Europy Wschodniej, w ich rękach jest żywa, aktualna, ale nie zrywa połączenia z tradycją. "Vołosi" zadebiutowali w 2010 roku na Festiwalu Nowa Tradycja zdobywając wszystkie nagrody regulaminowe i pozaregulaminowe. Od tej pory muzycy są nieprzerwanie w trasie koncertowej.

Przed i po koncercie w kościele św. Katarzyny będzie można obejrzeć wystawę pt. "1569-2019: od Unii Lubelskiej do Unii Europejskiej", która prezentuje miejsce Lublina w kształtowaniu się europejskiej wspólnoty narodów. Miasto ukazane jest w szerszym kontekście polskiej drogi do demokracji i integracji z Europą. Wystawa prezentowana będzie w litewskiej i angielskiej wersji językowej.

Koncert odbędzie się we czwartek 11 lipca 2019 r. o godz. 19.00 w kościele św. Katarzyny w Wilnie. Koncert biletowany, sprzedaż internetowa w serwisie Tiketa.

Źródło: Instytut Polski w Wilnie

dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt