Logo Polskiego Radia
Print

Rekordowa liczba PIT-ów złożonych przez Internet

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 02.05.2018 16:28
Ponad 11 mln deklaracji podatkowych PIT za 2017 r. złożonych zostało przez Internet - podało Ministerstwo Finansów
Z roku na rok rośnie liczba PIT-ów składanych przez Internet  Foto: Ministerstwo Finansów Z roku na rok rośnie liczba PIT-ów składanych przez Internet Foto: Ministerstwo Finansów

To nowy rekord, w zeszłym roku elektronicznych deklaracji PIT było nieco ponad 9,5 mln.

Jak podało Ministerstwo Finansów, w terminie rozliczenia podatku od dochodów osobistych za zeszły rok, czyli do 30 kwietnia, złożono dokładnie 11 mln 374 tys. 148 elektronicznych deklaracji. Ich liczba rośnie z roku na rok, ubiegłoroczny rekord wynosił 9 mln 670 tys. 215 e-PIT-ów.

Ministerstwo Finansów przypomniało, że przez ostatnie dwa miesiące, w całej Polsce trwała akcja informacyjna "Szybki PIT". W ramach kampanii ministerstwo przygotowało m.in. 93 punkty rozliczeń w galeriach handlowych, które odwiedziło ponad 15 tys. osób, eksperci MF podczas kwietniowych dyżurów telefonicznych odpowiadali na pytania dotyczące rozliczeń, m.in. na temat ulg podatkowych czy działalności gospodarczej, podobne dyżury odbywały się we wszystkich urzędach skarbowych, gdzie dodatkowo znajdowały się stanowiska, z których podatnicy mogli wysłać e-Pita.

Działała też strona Szybkipit.pl, na której znalazły się formularze, broszury, instrukcje i wszystkie informacje potrzebne do złożenia deklaracji, a w ostatnich dniach kwietnia wszystkie urzędy skarbowe pracowały dłużej. MF przypomniało też, że w tym roku można było również skorzystać z aplikacji, która umożliwiała sprawdzenie stanu realizacji zwrotu nadpłaty podatku z deklaracji za 2017 r.

PAP/ho

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt