Logo Polskiego Radia
Print

Polscy przedsiębiorcy wobec brexitu

PR dla Zagranicy
Ewa Plisiecka 14.02.2019 14:19
  • Polscy przedsiębiorcy wobec brexitu [posłuchaj].mp3
Brexit jest dużym wyzwaniem dla polskich biznesmenów, nie pozostanie obojętny dla naszej gospodarki
Brexit wyzwaniem dla polskich przedsiębiorcówBrexit wyzwaniem dla polskich przedsiębiorcówFoto: pixabay.com/Domena Publiczna

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej będzie miało negatywne skutki dla tego kraju i całej Unii Europejskiej, niezależnie od scenariusza brexitu - wynika z raportu, przygotowanego przez DNB Bank Polska i firmę doradczą PwC. Zdaniem autorów raportu, brexit nie będzie także obojętny dla polskiej gospodarki, szczególnie że Wielka Brytania jest naszym trzecim partnerem eksportowym. Do tego kraju sprzedajemy między innymi komputery, samochody i części samochodowe, odbiorniki telewizyjne, srebro, meble oraz konsole do gier video.

- Brexit jest dużym wyzwaniem dla polskich przedsiębiorców. Wszyscy, zwłaszcza oni, muszą się zastanowić, jak się przygotować do brexitu – uważa Marcin Ociepa, wiceminister przedsiębiorczości i technologii. Zapewnia jednocześnie, że rząd w Warszawie robi wszystko, aby wesprzeć polskich biznesmenów. Na stronie internetowej www.biznes.gov.pl znajduje się zakładka, dotycząca brexitu oraz brexit-symulator, zawierająca wskazówki i informacje dotyczące poszczególnych branż – informuje Marcin Ociepa.

Jak dodaje Maciej Drozd z Konfederacji Lewiatan, żaden sektor gospodarki na brexicie nie wygra, a najwięcej stracą Brytyjczycy.

Tematem zajęła się Ewa Plisiecka.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt