Logo Polskiego Radia
Print

20 lat Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich

IAR / PAP
Dariusz Adamski 13.06.2019 12:18
  • Ukraina - Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich świętuje 20-lecie. Relacja Pawła Buszki (IAR)
Organizacja zrzeszająca polskie firmy na Ukrainie świętuje 20-lecie istnienia
Szef resortu inwestycji Jerzy Kwiecinski był gościem honorowym gali z okazji 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na UkrainieSzef resortu inwestycji Jerzy Kwiecinski był gościem honorowym gali z okazji 20-lecia Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na UkrainieFot.: Twitter/PLinUkraine/@PLinUkraine

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie wspiera polski biznes rozpoczynający swoją działalność nad Dnieprem, wspiera też inicjatywy związane z polską kulturą i mniejszością polską na Ukrainie.

Jak wyjaśnia prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie Piotr Ciarkowski, wiele polskich firm działających na Ukrainie poznało już specyfikę działania miejscowego rynku. Nowe firmy potrzebują wsparcia. Jak dodaje, Stowarzyszenie Przedsiębiorców pozwala zmniejszyć ryzyko, z jakim dla polskich firm wiąże się wejście na ukraiński rynek.

Stowarzyszenie staraniami i pieniędzmi swoich członków wspiera też działania związane z Polską. Piotr Ciarkowski podkreśla, że w ciągu 20 lat udało się odrestaurować wiele polskich miejsc pamięci. Stowarzyszenie wspiera też polską mniejszość na Ukrainie, doprowadziło do powstania w ukraińskiej stolicy ulic imienia znanych Polaków: Jana Pawła II, Janusz Korczaka, Tadeusza Kotarbińskiego i innych.

Z okazji 20 - lecia Stowarzyszenia w ukraińskiej stolicy zorganizowano uroczystą konferencję. Jej gościem był m. in. minister inwestycji Jerzy Kwieciński.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt