Logo Polskiego Radia
Print

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie

PR dla Zagranicy
Katarzyna Gizińska 29.07.2013 08:02
Papież Franciszek ogłosił, że Światowe Dni Młodzieży 2016 zostaną zorganizowane w Krakowie.
Polacy cieszą się z decyzji papieża w Rio de JaneiroPolacy cieszą się z decyzji papieża w Rio de Janeirofoto: PAP/EPA/Antonio Lacerda

Za 3 lata papież przyjedzie do Polski. Papież Franciszek ogłosił właśnie w Rio de Janeiro, że następne Światowe Dni Młodzieży zostaną zorganizowane w 2016 roku w Krakowie.

„Drodzy młodzi, jesteśmy umówieni na spotkanie na najbliższy Światowy Dzień Młodzieży w 2016 r. w Krakowie, w Polsce. Przez matczyne wstawiennictwo Maryi prośmy o światło Ducha Świętego na drogę, która nas poprowadzi ku temu nowemu etapowi radosnego świętowania wiary i miłości Chrystusa” - powiedział Franciszek.

Te słowa wywołały wybuch radości w grupkach Polaków na Copacabana. Polska młodzież zaczęła skakać, tańczyć, a nad ich głowami pojawiły się biało-czerwone flagi i balony.

Entuzjazm młodych wywołały też słowa polskiego kardynała Stanisława Ryłki, który dziękował papieżowi za Światowe Dni Młodzieży w Rio. Kardynał Ryłko, który jest przewodniczącym watykańskiej rady świeckich, w imieniu młodzieży podziękował też dwóm poprzednikom Franciszka.

„Chcemy także wyrazić wdzięczność papieżowi-emerytowi Benedyktowi XVI, który wybrał Rio jako miejsce 28. Światowych Dni Młodzieży i wystosował do młodych przesłanie jako przewodnik po duchowej ścieżce. Chcemy też wyrazić wdzięczność Błogosławionemu Janowi Pawłowi II, którego darem dla nas są Światowe Dni Młodzieży. Mamy nadzieję na jego kanonizację” - mówił Ryłko.

Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży w Rio z udziałem Franciszka już się zakończyły. W niedzielnej mszy na Copacabana wzięły udział trzy miliony osób.

IAR/KG

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt