Piłkarze ręczni nie pojadą do Londynu

Michał Strzałkowski 09.04.2012 08:49
W decydującym o awansie do Igrzysk Olimpijskich meczu z Hiszpanią nasz zespół przegrał 22:33.

Polscy piłkarze ręczni nie pojadą na igrzyska olimpijskie do Londynu. W decydującym o awansie meczu z Hiszpanią nasz zespół przegrał 22:33, a do awansu potrzebny był co najmniej remis. Już po 30 minutach Polska przegrywała aż 9:18 i w drugiej części nie udało się odrobić tej straty. Co prawda w drugiej połowie przez pierwsze 10 minut Polacy zagrali nieco skuteczniej doprowadzając do wyniku 15:23 ale to było wszystko na co dziś było stać nasz zespół. Ostatecznie Polska przegrała z Hiszpanią aż 11 bramkami.
Wcześniej zawodnicy Bogdana Wenty wygrali 28:27 z Algierią i zremisowali 25:25 z Serbią. Dziś Polacy wyraźnie przegrali z Hiszpanami ale awans mogli wywalczyć już w meczu z Serbią, kiedy minutę przed końcem prowadzili 2 bramkami i nie zdołali wygrać, a to zwycięstwo dawało im olimpijski awans.