Chorwacja-Irlandia 3:1

Katarzyna Gizińska 10.06.2012 22:53
Irlandia najsłabszą drużyną mistrzostw? Po dzisiejszym meczu z Chorwacją już słychać takie głosy.
Mario Mandzukić strzela na bramkę IrlandiiMario Mandzukić strzela na bramkę Irlandiifoto: PAP/Adam Ciereszko

Chorwacja pokonała w Poznaniu Irlandię 3:1 w drugim meczu Grupy C. Mecz rozpoczął się dobrze dla Chorwatów. Już w 3. minucie spotkania bramkę głową zdobył Mario Mandzukić. Był to szósty najszybciej strzelony gol w historii piłkarskich Mistrzostw Europy. Irlandczykom udało się wyrównać 16 minut później, kiedy piłkę skierował głową do bramki Chorwatów Sean St. Ledger. Dwie minuty przed przerwą fatalny błąd irlandzkich obrońców wykorzystał Nikica Jealvić i druzyna Chorwacji schodziła do szatni prowadząc 2:1.

W drugiej połowie meczu przewaga drużyny chorwackiej była coraz bardziej widoczna. Dobrą grę swojej drużyny przypięczętował kolejną bramką zdobytą strzałem głową Mario Mandzukić. Więcej bramek w tym meczu już nie padło. Dzięki temu zwycięstwu Chorwacja prowadzi w tabeli Grupy C. W pierwszym meczu tej grupy Hiszpania zremisowała dziś w Gdańsku z Włochami 1:1. Zdobywając dwa gole Mario Mandzukić (wspólnie z graczem rosyjskim Alanem Dzagojewem) jest na czele klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju.