Print

Portugalia - Holandia 2:1

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 17.06.2012 22:42
Dwa gole dla zwycięzców strzelił Cristiano Ronaldo. Portugalia awansowała do ćwierćfinału Euro 2012.
Cristiano Ronaldo (Portugalia) cieszy się z bramki strzelonej drużynie HolandiiCristiano Ronaldo (Portugalia) cieszy się z bramki strzelonej drużynie Holandiifot. PAP/EPA/Mario Cruz

Portugalia - obok Niemców - awansowała do ćwierćfinałów Euro 2012 z grupy B, po zwycięstwie w Charkowie nad Holandią. Dwa gole dla zwycięzców strzelił Cristiano Ronaldo.
W 11. minucie bramkę dla Holendrów zdobył strzałem zza pola karnego Rafael van der Vaart, po podaniu Arjena Robbena. W odpowiedzi Portugalczycy stworzyli kilka bardzo groźnych sytuacji pod holenderską bramką - wśród nich było uderzenie w słupek po strzale Cristiano Ronaldo. W 28. minucie Ronaldo trafił do bramki Maartena Stekelenburga wyrównując stan meczu na 1:1. W 74. minucie znów Ronaldo - po podaniu Naniego - zdobył drugą bramkę dla Portugalii.