Niemcy wygrywają we Lwowie

Michał Strzałkowski 17.06.2012 23:02
Niemcy, po zwycięstwie 2:1 nad Danią, awansowały do ćwierćfinału Euro 2012 z grupy B.

Niemcy, po zwycięstwie nad Danią, awansowały do ćwierćfinałów Euro 2012 z grupy B.
Już od pierwszych minut spotkania we Lwowie Niemcy przejęli inicjatywę i uzyskali przewagę na boisku.
W 19. minucie pierwszą bramkę meczu - prawą nogą - zdobył Lukas Podolski, po znakomitym podaniu od Thomasa Muellera. W 24. minucie, po strzale głową, wyrównał Michael Krohn-Dehli. Zwycięstwo Niemców przypieczętował w 80. minucie Lars Bender, który po podaniu Mesuta Oezila pokonał strzałem po ziemi bramkarza Danii Stephana Andersena.
Niemieccy komentatorzy pochwalili w tym meczu m. in. strzelca pierwszej bramki - Podolskiego - dla którego był to setny występ w reprezentacji Niemiec.