Xabi Alonso pogrążył Francję

Michał Strzałkowski 23.06.2012 23:00
Hiszpania wygrała 2:0 z Francją w 1/4 finału piłkarskich Mistrzostw Europy. W 1/2 finału czeka Portugalia.
Xabi AlonsoXabi Alonsofot. PAP/EPA/Robert Ghement

Hiszpania wygrała 2:0 z Francją w 1/4 finału piłkarskich Mistrzostw Europy. Obrońcy tytułu mistrza Europy prowadzili 1:0 do przerwy po celnym strzale głową Xabiego Alonso w 19. minucie. Ten sam piłkarz, strzelił drugą bramkę dla Hiszpanii wykorzystując w 89. minucie rzut karny, podyktowany za faul Anthony’ego Reveillere’a na Pedro Rodriguezie. Xabi Alonso zagrał setny mecz w drużynie narodowej.
W meczu półfinałowym, 27. czerwca w Doniecku, rywalem Hiszpanii będzie zespół Portugalii, który w ćwierćfinale wyeliminował drużynę Czech (1:0).
W drugim półfinale (28. czerwca, Warszawa) Niemcy zagrają przeciwko zwycięzcy niedzielnego meczu Anglia - Włochy.