Legia bez zwycięstwa w Lipawie

Michał Strzałkowski 19.07.2012 19:24
Legia Warszawa zremisowała 2:2 z łotewskim Metalurgsem Lipawa w II rundzie eliminacji do Ligi Europy.
Piłkarze Legii WarszawaPiłkarze Legii Warszawafot. Mateusz Kostrzewa/Legia Warszawa

W pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Europejskiej piłkarze Legii zremisowali na wyjeździe z litewskim Metalurgsem Lipawa 2:2 (1:1).
Prowadzenie dla Legii uzyskał w 20. minucie Michał Kucharczyk, przed przerwą gospodarze wyrównali po strzale Rytisa Leliugi. Tuż po wznowieniu gry w II połwoie legioniści prowadzili 2:1 po trafieniu Jakuba Koseckiego.
W 68. minucie czerwoną kartkę zoabczył piłkarz gospodarzy, Dzintars Zirnis i wydawało się, że polski zespół nie będzie miał problemów z utrzymaniem wyniku, a nawet jego podwyższeniem.
Tak się nie stało - w 82. minucie Oskars Kilava wykorzystał rzut karny, podyktowany za faul Inakiego Astiza na Vladimiarasie Kamessie.
Mimo trzech doskonałych okazji do strzelania goli dla Legii w ostatnich pięciu minutach wynikk nie uległ zmianie.

Zatrzymani kibice Legii

Rzecznik policji w Wilnie poinformował, że w miejscowości Połąga zatrzymano 13 pseudokibiców Legii Warszawa. Rajmunas Matonis powiedział, że litewska policja interweniowała po tym, jak grupa osób znajdujących się w stanie nietrzeźwym zakłócała porządek w mieście.
Litewska policja przyznaje, że polskie służby porządkowe poinformowały swoich litewskich kolegów o tym, że na mecz II rundy kwalifikacji piłkarskiej Ligi Europejskiej pomiędzy zespołami Metalurgsa Lipawa i warszawskiej Legii wybiera się około półtora tysiąca polskich fanów, w tym ok. 300 osób identyfikowanych jako stadionowi chuligani.
Rajmunas Matonis potwierdził, że już w trakcie odpraw na granicy kilkudziesięciu osobom udającym się do Lipawy na mecz zarekwirowano materiały pirotechniczne, a także niebezpieczne narzędzia - noże i gaz obezwładniający.