Paweł Korzeniowski w finale

Michał Strzałkowski 30.07.2012 21:50
Polak zajął 3. miejsce w półfinałowym wyścigu pływackim na dystansie 200 metrów stylem motylkowym.
Paweł KorzeniowskiPaweł Korzeniowskifot. PAP/Piotr Polak

Dwóch reprezentantów Polski wzięło dziś udział w eliminacjach na dystansie 200 metrów stylem motylkowym. Awans do półfinału wywalczył tylko Paweł Korzeniowski. Marcin Cieślak odpadł z rywalizacji już po pierwszym wyścigu eliminacyjnym. Był niepocieszony, bo do awansu do czołowej szesnastki zabrakło mu zaledwie jednej dziesiątej sekundy. Wieczorem już w półfinale Paweł Korzeniowski popłynął o wiele lepiej niż w porannych eliminacjach. W swoim wyścigu Polak zajął 3. miejsce i zakwalifikował się do finału. Zanotował czas - 1.55,04. To siódmy wynik wśród finalistów na 200 metrów motylkiem. Paweł Korzeniowski jest jak do tej pory pierwszym polskim pływakiem, który zakwalifikował się do finału. Wcześniej z Igrzyskami już na etapie eliminacji odpadali: Otylia Jędrzejczak, Alicja Tchórz, Mateusz Sawrymowicz i Marcin Tarczyński.