Żeglarskie finisze

Michał Strzałkowski 05.08.2012 14:56
Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki na 8. miejscu w klasie Star. Zofia Noceti-Klepacka powalczy o medal
Mateusz Kusznierewicz i Dominik ŻyckiMateusz Kusznierewicz i Dominik Życkifot. PAP/EPA/Olivier Hoslet

Nie udał się Mateuszowi Kusznierewiczowi i Dominikowi Życkiemu ostatni występ w klasie Star podczas olimpijskich regat w Weymouth. Polacy w jedenastym, medalowym wyścigu zajęli dopiero 9. miejsce. Było to jednocześnie miejsce przedostatnie, ponieważ w tak zwanym medal race ścigało się już tylko 10 najlepszych ekip. Polacy już wcześniej stracili szanse na medal. Ostatecznie uplasowali się na 8. pozycji w klasyfikacji generalnej.

W lepszym nastroju opuszczała dziś tor żeglarski w Weymouth Zofia Noceti-Klepacka. Polka najwyraźniej szybko zapomniała o bardzo nieudanym wyścigu sobotnim i w niedzielę płynęła bez kompleksów. W wyścigu numer 9 była czwarta. To samo miejsce zajęła w wyścigu numer 10. W klasyfikacji generalnej awansowała na 5. miejsce i w poniedziałek popłynie w specjelanym, punktowanym podwójnie wyścigu medalowym. Do podium Zofii Noceti-Klepackiej brakuje tylko 3 punkty.

W walce o medal wciąż liczy się nasz drugi reprezentant w klasie RS:X. Przemysław Miarczyński ukończył co prawda 9. wyścig na słabym 13. miejscu, a 10. wyścig na niewiele lepszym miejscu 10. Ale punkty tracili w niedzielę także jego rywale. W klasyfikacji generalnej Miarczyński podobnie jak Klepacka jest czwarty i wszystko rostrzygnie się w wyścigu finałowym. Polak traci do strefy medalowej tylko 6 punktów. Poza zasięgiem jest jedynie fenomenalny Holender Dorian van Rijsselberge, który już zapewnił sobie złoty medal.

Agnieszka
Agnieszka Skrzypulec, Joannę Ogar zasłania fala, fot. PAP/EPA/Olivier Hoslet
Dobre starty w klasie 470
Dobrze popłynęły też w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Joanna Ogar. Polki w pierwszym niedzielnym wyścigu zajęły 7. miejsce, a w drugim były na 2. miejscu. Przez dużą część trasy nasze reprezentantki prowadziły, ale ostatecznie dały się wyprzedzić Włoszkom. Dzięki dobrym startom Polki awansowały w klasyfikacji generalnej na 12. lokatę.

Natomiast Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek zajęli 7. miejsce w 13. wyścigu w klasie 49er i w klasyfikacji generalnej są na 11. miejscu.