Pierwszy medal dla Polski

Michał Strzałkowski 30.08.2012 23:31
Srebro w wyścigu kolarskim na 3 km na Igrzyskach Paraolimpijskich w Londynie wywalczyła Anna Harkowska.
Od lewej: Fiona Southorn, Sarah Storey i Anna Harkowska Od lewej: Fiona Southorn, Sarah Storey i Anna Harkowska fot. PAP/EPA/Facundo Arrizabalaga

Polka Anna Harkowska zdobyła srebrny medal Igrzysk Paraolimpijskich odbywających się w Londynie. Reprezentantka Polski w wyścigu finałowym rywalizacji kolarskiej na 3 kilometry na dochodzenie przegrała z Brytyjką Sarah Storey. Zwyciężczyni, która zdobyła swój ósmy medal w imprezie tej rangi, miała czas 3;32.170, Anna Harkowska straciła 16 sekund. Siódme miejsce w konkurencji pistoletu pneumatycznego zajął reprezentant Polski w strzelectwie, Wojciech Kosowski. Polscy koszykarze na wózkach udanie rozpoczęli olimpijski turniej - zwyciężyli z Kolumbią 63:45. W grupie B turnieju Polacy zagrają jeszcze z zespołami Kanady, Japonii, Niemiec i Wlk. Brytanii - do dalszych gier awansują po cztery najlepsze drużyny z dwóch grup.