Błaszczykowski trafił w Bundeslidze

Michał Strzałkowski 08.12.2012 20:07
Kuba trafił z karnego. Jego Borussia Dortmund przegrała u siebie z Vfl Wolfsburg 2:3.
Jakub Błaszczykowski (na dole) i Łukasz Piszczek (na górze)Jakub Błaszczykowski (na dole) i Łukasz Piszczek (na górze)fot. PAP/EPA/Kevin Kurek

Borussia Dortmund przegrała na własnym boisku z VfL Wolfsburg 2:3 w 16. kolejce piłkarskiej Bundesligi.
Gospodarze objęli prowadzenie w 6. minucie - bezpośrednio z rzutu wolnego strzelił Marco Reus. Goście jeszcze przed przerwą wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Najpierw w 37. minucie rzut karny wykorzystał Diego, a 4 minuty później Romana Weidenfellera pokonał Naldo.
W 61. minucie doszło do wyrównania. Napastnik Borussii i reprezentacji Polski - Robert Lewandowski - był faulowany w polu karnym, a z 11 metrów do siatki rywali strzelił inny Polak - Jakub Błaszczykowski.
Gol, który ustalił wynik spotkaniu, padł w 73. minucie. Diego zagrał bardzo dobrą prostopadłą piłkę do Basa Dosta, a ten pokonał golkipera BVB.