Logo Polskiego Radia
Print

Polonia o Olimpijskim Centrum Promocji Polski

PR dla Zagranicy
Katarzyna Semaan 23.06.2019 12:43
  • Mińsk: Polonia zadowolona z otwarcia Olimpijskiego Centrum Promocji Polski [posłuchaj]
To doskonała promocja Polski i naszych sportowców. W piątek rozpoczęły się 10-dniowe Igrzyska Europejskie
źródło: twitter@PlinBelarus

To doskonała promocja Polski i naszych sportowców. Tak o otwartym wczoraj w Mińsku Olimpijskim Centrum Promocji Polski mówią mieszkający tam Polacy.

Helena Marczukiewicz, prezes mińskiego obwodowego oddziału Związku Polaków na Białorusi nie uznawanego przez miejscowe władze powiedziała Polskiemu Radiu, że jej współpracownicy aktywnie pomagali przy organizacji Centrum.

W piątek w stolicy Białorusi rozpoczęła się 10-dniowa rywalizacja o medale Igrzysk Europejskich. W niektórych dyscyplinach stawką jest też kwalifikacja na olimpiadę w Tokio, a w judo i w męskim boksie - krążki mistrzostw Europy. Polskę reprezentuje 151 sportowców.

O sukcesach sportowych lekarze polskiego pochodzenia w Mińsku mówił Rusłan Horodko, kierownik klubu sportowego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego.

Sport nie jest obcy również dla członków stowarzyszenia oświatowego Poloniczka, Szefowa organizacji Swietłana Zamotina kilka tygodni temu organizowała spotkanie rekreacyjno-sportowe nad brzegami rzeki Niemen.

Olimpijskie Centrum Promocji Polski mieści się w dworku rodziny Wańkowiczów w samym centrum białoruskiej stolicy. To dobre miejsce - mówi prezes mińskiego oddziału stowarzyszenia Polska Macierz Szkolna Maryna Repkina.

W Olimpijskim Centrum Promocji Polski w Mińsku na czas trwania II Igrzysk Europejskich do 30 czerwca będą prezentowane osiągnięcia Polski, organizowane spotkania z polskimi medalistami ale będą też prowadzone rozmowy o gospodarce i kulturze.

IAR/ks

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt