Logo Polskiego Radia
Print

Witold Bańka kandydatem Europy na szefa WADA

IAR / PAP
Dariusz Adamski 30.01.2019 15:46
  • Szef resortu sportu powiedział Polskiemu Radiu, że nominacja to wyraz wsparcia ze strony państw Rady Europy (IAR)
Minister sportu Witold Bańka jest kandydatem Europy na szefa Światowej Agencji Antydopingowej WADA
PAP/Bartłomiej Zborowski

"Europa wybrała swojego kandydata na szefa Światowej Agencji Antydopingowej. Minister Witold Bańka zwyciężył już w pierwszej turze!" - podano na Twitterze Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wyboru dokonał w Strasburgu Komitet Rady Europy. Obrady były zamknięte i nie uczestniczyli w nich dziennikarze. Rzecznik prasowy Rady Europy Giuseppe Zaffuto powiedział wcześniej Polskiemu Radiu, że„to dopiero początek długiej procedury, którą zakończy oficjalne ogłoszenie następcy, podczas listopadowego kongresu Światowej Agencji Antydopingowej w Katowicach. Jednak nieoficjalnie mówi się, że polski kandydat ma duże szanse na to stanowisko. Od roku 2014 na czele Agencji stoi Sir Craig Collins Reedie - szkocki działacz sportowy, były członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.

Światowa Agencja Antydopingowa to najważniejsza organizacja zajmująca się zwalczaniem dopingu w sporcie. Jej zadaniem jest wyznaczanie standardów walki ze stosowaniem niedozwolonych substancji i metod w sporcie oraz monitoring.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt