Logo Polskiego Radia
Print

Kolejni sportowcy z wsparciem LOTOS

IAR
Dariusz Adamski 18.03.2019 14:00
  • Kolejnych ośmiu polskich sportowców otrzymało wsparcie sponsorskie grupy LOTOS. O szczegółach - Martyna Szymczakowska (IAR)
Kolejnych ośmiu polskich sportowców otrzymało wsparcie sponsorskie grupy LOTOS
Minister sportu i turystyki Witold Bańka (C) ze sportowcami podczas konferencji prasowej "LOTOS wspiera nadzieje olimpijskie" w Warszawie.Minister sportu i turystyki Witold Bańka (C) ze sportowcami podczas konferencji prasowej "LOTOS wspiera nadzieje olimpijskie" w Warszawie.Fot.: PAP/Piotr Nowak

O pieniądze na przygotowania sportowe nie muszą się martwić pływak Kacper Majchrzak, żeglarz Piotr Myszka, kajakarka Karolina Naja, łyżwiarz szybki Artur Waś, żeglarze sportowi Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz łyżwiarze figurowi Natalia Kaliszek i Maksym Spodyriev. Zawodnicy zostali wybrani na podstawie rekomendacji ministerstwa sportu w ramach programu dla najzdolniejszych sportowców "Nadzieje Olimpijskie".

Minister sportu Witold Bańka mówi, że dzięki stypendiom zawodnicy mogą skoncentrować się na swojej pracy. - To indywidualne wsparcie sprawi, że nasi reprezentanci będą mogli z jeszcze większym komfortem przygotowywać się do najważniejszych imprez czterolecia - Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio w 2020 roku i Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2022 roku. Celem każdego sportowca jest medal olimpijski. Ale żeby to osiągnąć trzeba mieć wolna głowę i spokój, a to gwarantuje wsparcie sponsorskie - dodał Witold Bańka.

Wiceprezes LOTOSu Jarosław Wittstock jest przekonany, że wspierani przez grupę sportowcy osiągną kolejne sukcesy na arenach międzynarodowych. - Mamy nieodparte odczucie, że są to bardzo dobrze zainwestowane i przeznaczone na promocję polskiego sportu pieniądze. Jesteśmy w towarzystwie profesjonalistów i już utytułowanych sportowców i nie mam wątpliwości, że będą nas dobrze reprezentować na najbliższych olimpiadach - mówił wiceprezes LOTOS.

Łyżwiarka figurowa Natalia Kaliszek mówi, że wsparcie daje jej i jej partnerowi jeszcze większą motywację do pracy. - Będziemy mogli więcej czasu spędzać na treningach, operować czasem. Nie będzie dla nas problemem trenowanie na hali, na lodzie, czy gdziekolwiek, bo mamy dużo wyjazdów. Zawsze z tyłu głowy mamy finanse, rachunki. A to wsparcie da nam swobodę w trenowaniu - mówi zawodniczka, która jutro wraz z Maksymem Spodyrievem wyjeżdża na Mistrzostwa Świata do Japonii.

Poza programem wsparcia dla nadziei olimpijskich, spółki skarby państwa pomagają też młodym sportowcom w programie Team 100. W sumie finansują około 300 zawodników.

IAR/dad

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt