Logo Polskiego Radia
Print

Ważna działalność Instytutu Polskiego w Moskwie

PR dla Zagranicy
Halina Ostas 26.06.2018 09:15
  • Dariusz Klechowski, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie [posłuchaj]
Placówka inicjuje wiele działań promujących Polskę i polską kulturę nie tylko w Moskwie, ale w całej Rosji
Dariusz Klechowski, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie, podczas wykładu na Uniwersytecie ŁódzkimDariusz Klechowski, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie, podczas wykładu na Uniwersytecie ŁódzkimFoto: UŁ/materiały prasowe

Gość Polskiego Radia dla Zagranicy, Darisz Klechowski, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie, opowiada o specyfice polsko-rosyjskich relacji i ich przełożeniu na podejmowane, przez placówkę, działania promocyjne.

Dariusz Klechowski zaprezentował szereg inicjatyw, które podejmuje i koordynuje Instytut Polski w Moskwie. Wspomniał m.in. o spotkaniach ze znanymi postaciami polskiej kultury - aktorami, pisarzami, konkursach plastycznych i działalności muzycznej.

Niedawno, z okazji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Rosji, Ambasada RP i Instytut Polski w Moskwie zorganizowały festyn piłkarski pod hasłem „piłka w grze".

Całodniowa impreza odbyła się w Parku Sokolniki. Towarzyszyły jej rozgrywki piłkarskie reprezentacji ambasad kilku zaprzyjaźnionych krajów oraz koncerty zespołów folklorystycznych i degustacja polskich potraw.

W trakcie festynu prezentowany był dorobek polskich piłkarzy, ze szczególnym uwzględnieniem postaci trenera Kazimierza Górskiego, pod którego okiem reprezentacja Polski zdobyła złoty medal na olimpiadzie w 1972 r. i była trzecia na mundialu w 1974 r.

W rozgrywkach piłkarskich brały udział drużyny ambasad: Polski, Węgier, Słowacji, Czech, Japonii i Izraela oraz reprezentacja Moskiewskiego Państwowego Instytutu Stosunków Międzynarodowych.

Wieczorem Instytut Polski zaprosił Moskwian na dyskotekę, w trakcie której można było usłyszeć unowocześnione wersje polskich przebojów.

Dariusz Klechowski, dyrektor Instytutu Polskiego w Moskwie, przyznaje, że piłkarskie Mistrzostwa Świata są dobrą okazją do promowania naszego kraju. Rozmawiała z nim Danuta Isler.

Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt