Logo Polskiego Radia
Print

Masakra w Serbii

PR dla Zagranicy
Michał Strzałkowski 09.04.2013 17:23
13 osób zginęło, a 3 zostały ranne w strzelaninie we wsi Velika Ivanca niedaleko Belgradu w Serbii.
fot. SXC.hu

13 osób zginęło, a 3 zostały ranne w strzelaninie we wsi Velika Ivanca niedaleko Belgradu w Serbii. Jeden z mieszkańców próbował zastrzelić swoją rodzinę i otworzył ogień do sąsiadów. Motywy jego działania nie są znane.
Do tragedii doszło około 5 nad ranem. 60-letni mężczyzna najpierw zastrzelił swojego syna i postrzelił żonę. Następnie otworzył ogień do innych członków rodziny i sąsiadów. „Zabił w sumie 13 osób. Ranni są teraz w centrum medycznym w Belgradzie i walczą o życie” - relacjonował szef miejscowej policji Milorad Veljović.
Wśród zabitych jest sześciu mężczyzn, sześć kobiet oraz 2-letni chłopiec. Sprawca tragedii to 60-letni weteran wojenny Ljubisa Bogdanović. Na początku lat 90. walczył w czasie wojny Serbii z Chorwacją. Mieszkańcy wioski mówią, że mężczyzna był spokojnym człowiekiem. Policja twierdzi, że 60-latek nie był leczony psychiatrycznie, nie był też karany. Broń posiadał legalnie.
Po oddaniu strzałów mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. Wraz z żoną, którą postrzelił, jest teraz w szpitalu. Stan obojga jest krytyczny.

IAR/MS

Related stories
Print
Copyright © Polskie Radio S.A O nas Kontakt