Remis w Doniecku

Michał Strzałkowski 11.06.2012 20:04
Spotkanie zespołów Grupy D - Anglii i Francji zakończyło się remisem 1:1.
Mecz Francja - Anglia w DonieckuMecz Francja - Anglia w Donieckufot. PAP/EPA/Rungroj Yongrit

Anglia zremisowała w Doniecku z Francją 1:1. Pierwszą bramkę zdobyli Anglicy. Strzałem głową po dośrodkowaniu Stevena Gerrarda do bramki Francuzów trafił Joleon Lescot w 30. minucie spotkania. Wyrównał 9 minut później, potężnym strzałem zza pola karnego Samir Nasri. Mimo dużej przewagi Francuzów w II połowie meczu, Anglicy utrzymali remis. Przewagę drużyny francuskiej pokazują pomeczowe statystki. Aż 60% czasu przy piłce byli właśnie Francuzi. Zawodnicy "Tricolores" aż 19 razy strzelali na barmkę Anglików. 15 z tych strzałów było w światło bramki. Anglicy strzelali zaledwie 3 razy, w tym tylko raz celnie.